Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Ogólnopolskie Wybory Książek

Dnia 19 lutego Filia Biblioteczna oraz Biblioteka Szkolna w Boguszewie wzięły udział w akcjiOgólnopolskich Wyborów Książek, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole", a patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej -Joanna Kluzik-Rostkowska.

W wyborach uczestniczyli uczniowie klas I - VI SP w Boguszewie. Na przygotowanych kartach do głosowania dzieci wpisywały tytuły od jednej do trzech najciekawszych książek jakie przeczytały w ostatnim czasie. Następnie umieszczały karty w urnie wyborczej w obecności specjalnie powołanej komisji w składzie: Bernadetta Olszewska - nauczyciel-bibliotekarz (przewodnicząca komisji), Urszula Laskowska - pracownik szkoły oraz Zbigniew Sienkiewicz - członek Samorządu Uczniowskiego. 
Po zakończeniu wyborów, lokalny organizator akcji oraz członkowie komisji podliczyli głosy. Na ich podstawie zostanie sporządzone i wysłane sprawozdanie głównemu organizatorowi. Ogólnopolska akcja pozwoli na poznanie i upowszechnienie zainteresowań czytelniczych uczniów, przyczyni się do promocji czytelnictwa i bibliotek, a także wpłynie na kształtowanie postaw obywatelskich i upowszechnienie zasad organizacji wyborów.

Głosowanie wzbudziło ogromne emocje i zainteresowanie wśród uczniów, dla niektórych z nich były to pierwsze wybory. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, przez to Biblioteka będzie mogła wziąć udział w losowaniu nagród.

Mateusz Olechno

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org