Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Rola twierdzy Osowiec w operacji mazursko - augustowskiej z lutego 1915r".

Monieckie Towarzystwo Historyczne oraz Biblioteka Publiczna dla dorosłych zaprosiły na wykład dr. hab., Stanisława Czerepa pt.: "Rola twierdzy Osowiec w operacji mazursko – augustowskiej z lutego 1915 r."

Dr. hab. Stanisław Czerep jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Historii Wojskowej i Stosunków Militarnych Uniwersytetu w Białymstoku. W pracy naukowej zajmuje się historią Polski i państw Europy Środkowo-Wschodniej w pierwszej połowie XX w. ze szczególnym uwzględnieniem walk na froncie wschodnim w czasie I wojny światowej.

Monieckie Towarzystwo Historyczne powstało w listopadzie 2012 roku. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie historii Polski, powszechnej, a także historii lokalnej. Postawiło przed sobą za cel urządzanie samodzielnie lub wspólnie z innymi organizacjami i instytucjami wykładów publicznych i odczytów, wystaw i pokazów, organizowanie wycieczek o tematyce historycznej, konkursów, pikników historycznych, a także podejmowanie innych działań w celu popularyzacji nauk i zagadnień historycznych.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org