Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Szarka i wilki

23 września Filia Biblioteczna w Boguszewie zorganizowała zajęcia biblioteczne pt. "Szarka i wilki" w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece". W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Boguszewie. Na początku dzieci zapoznały się z historią wilczycy - głównej bohaterki książki Ewy Nowak pt. "Szarka". Następnie uczestniczyły w takich zajęciach jak tropienie śladów, zabawa w młode wilczki, tworzenie pacynki wilka. Dzieci przygotowały również mini przedstawienie, w którym przedstawiły rok z życia wilków. Wcielając się w rolę wilków, młodzi czytelnicy mieli za zadanie poruszać się, rozmawiać ze sobą (wyjąc, warcząc, skamląc czy szczekając), stworzyć watahę i udać się na spoczynek jak prawdziwe wilki. Na koniec, każdy uczestnik zajęć otrzymał teczkę czytelnika zawierającą dyplom, zakładki do książek, naklejki i kolorowanki. 
Po wspólnej przygodzie, dzieci z przyjemnością sięgnęły po lekturę "Szarki" oraz po inne książki z serii "Czytam sobie".

Przeprowadzone zajęcia pozytywnie wpłynęły na kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzenie potrzeby czytania, rozwijanie wyobraźni, kreatywności czy ćwiczenie umiejętności pracy w zespole .

Mateusz Olechno

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org