Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Tydzień Biblioteki & Bibliotekarza

W dniach 8-15 maja obchodzony jest Tydzień Biblioteki i Bibliotekarza. Z tej okazji uczniowie klasy IV wzięli udział w zajęciach plastycznych, w trakcie których dzieci rysowały bibliotekę swoich marzeń. Okazało się, że wymarzona biblioteka nie różni się tak bardzo od tej, z której mogą korzystać na co dzień.

Natomiast uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, które miały na celu promocję książki 
"Magiczne Drzewo - Pojedynek" Andrzeja Maleszki oraz zachęcenie dzieci do częstszego czytania. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny o nazwach "Gumisie" oraz "Szybcy i wściekli", poznawały fragmenty wcześniej wymienionej książki, po czym wykonywały zadania nawiązujące do danego fragmentu. Po każdym poprawnie wykonanym zadaniu uczestnicy układali element puzzli, które na końcu przedstawiły okładkę książki "Magiczne Drzewo". Zajęcia te nie tylko przybliżyły dzieciom losy Kukiego, Gabi i Blubeka ale udowodniły także jak ważna jest jest współpraca i dobra komunikacja w grupie.
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org