Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

85 716 27 43

Wieczór poetycki Małgorzaty Dobkowskiej

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprasza na wieczór poetycki Małgorzaty Dobkowskiej. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Małgorzata Dobkowska

Bibliotekarz, czasem poetka, białostoczanka. Ukończyła WSP (dziś UWM) w Olsztynie. Teksty jej autorstwa prezentowane były m.in. w: „Okolicy Poetów”, „Studium”, „Kartkach”, „Akancie”, „Kulturze”, „Poezji Dzisiaj”, „Kinie”, „Bibliotekarzu Podlaskim”, „Konatktach”, „Najprościej”, „Cegle”, almanachu „Epea”, w antologii wydanej w językach esperanto - Podlahia Antologio Esperanto (Antologia Podlaska) oraz w antologii wydanej w języku litewskim, a także na antenie Radia „Akadera” oraz kilkakrotnie w Polskim Radiu Białystok.

Została nagrodzona m.in.:

  • w III Konkursie o Nagrodę Skrzydła Ikara, Katowice – Ostrawa 2000;

  • w I Ogólnopolskim Konkursie im. Anny Świrszczyńskiej, „Studium”, Kraków 1999;

  • w Konkursie na arkusz poetyckie, „Kartki”, Białystok 2002;

  • Grand Prix w XI Ogólnopolskim Konkursie o Laur Klemensa Janickiego, Poznań 2003;

  • wyróżnienia – np. w IX Ogólnopolskim Konkursie o Laur Klemensa Janickiego, Poznań 2001.

 

Autorce zdarza się uprawiać prozę satyryczną. Jej debiut książkowy to tomik „Zatopione w słowach”, który ukazał się w 1999 r. Następny tomik jej autorstwa „Azymut”, wydany w 2006 r., otrzymał Nagrodę Literacką im. W.Kazaneckiego. W 2015 r. został wydany kolejny jej tomik pod tytułem „Przełęcze”, będący kolażem wierszy i zdjęć wykonanych przez autorkę.

Jej aktualne hobby, to haiku/wariacje, drobna forma.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org