Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Wrzesień 2017

„Saga Puszczy Białowieskiej” Simony Kossak to książka, którą członkowie naszego klubu zgłębiali podczas tegorocznych wakacji, a na wrześniowym spotkaniu dzielili się swoimi wrażeniami odnośnie przeczytanej lektury.

Simona Kossak ponad trzydzieści lat mieszkała w Puszczy Białowieskiej i była mocno z nią związana. Jak nikt znała prawie każdy jej zakątek, opiekowała się wieloma dzikimi zwierzętami, sprzeciwiała się bezmyślnemu wycinaniu drzew. Dotarła do wielu źródeł i dokumentów, pięknych zdjęć i ilustracji poświęconych Puszczy. Dzięki temu mogła powstać „Saga Puszczy Białowieskiej”, która była dziełem życia Simony, opisującym dzieje (od czasów prehistorycznych po przełom XX i XXI wieku) jednego z najstarszych naszych polskich lasów.

Nasi klubowicze jednogłośnie zgodzili się z autorką „Sagi Puszczy Białowieskiej”, że o takie perełki, jakimi jest polska dzika przyroda, trzeba dbać i jak najgłośniej wołać o ich ocalenie. Bo to one są naszym największym dobrem.

 

Katarzyna Grzegorczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org