Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Z tęczą w kieszeni

12 maja, dwie grupy uczniów (kl. IV-V oraz kl. VI) uczestniczyły w biblio-terapeutycznych zajęciach pt. "Z tęczą w kieszeni". Na początku dzieci przedstawiły swoje samopoczucie za pomocą rysunku, po czym interpretowały odczucia kolegów i koleżanek. Kolejnym zadaniem było szeptanie komplementów do ucha kolegów. Uczestnicy zajęć dopisywali także pozytywną cechę do każdej litery swojego imienia. Okazało się, że znalezienie różnych przymiotników sprawiło wiele trudności. Dzieci odsłuchały również opowiadania pt. "Filip z tęczą w kieszeni", na jego podstawie doszły do wniosku, że warto obdarowywać ludzi syropem z tęczy, czyli pomagać innym. Jest to klucz do bycia szczęśliwym, jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie. Na koniec uczniowie zapisali na kartkach kiedy są szczęśliwi, i co robią gdy są w takim nastroju, po czym porównali swoje myśli. Ich wypowiedzi świadczą o tym, iż szczęśliwym można być z wielu powodów jak i na wiele sposobów można szczęście okazywać.
Zajęcia biblio-terapeutyczne miały na celu rozwinięcie umiejętności budowania pozytywnego obrazu siebie, akceptacji własnej osoby, wzmocnienie indywidualności, samodzielności, wiary w siebie.

Mateusz Olechno

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org