#55 – warsztaty

Za nami dwa dni wyjątkowych warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach projektu #55. W zajęciach prowadzonych przez Macieja Karwowskiego uczestniczyli uczniowie ZSOiZ w Mońkach. Pan Maciej w nietuzinkowy sposób przedstawił tajniki fotografii; młodzież miała możliwość poznać historię fotografii, rodzaje aparatów czy dowiedzieć się czym jest ekspozycja oraz kompozycja zdjęć.

Następnie ze świeżą, wartościową wiedzą młodzież przeniosła się do studia fotograficznego i sięgnęła po aparaty. Dzięki warsztatom uczestnicy nauczyli się swobodnie pracować z modelem, wykorzystywać tło, wnętrze i różne rodzaje światła. Przekonali się także, że do uzyskania dobrych efektów często wystarczą minimalne środki.

Ostatnim etapem zajęć była obróbka zdjęć. Młodzi pasjonaci nadali ostateczny szlif fotografii aby zwiększyć ich atrakcyjność, wydobyć głębie spojrzenia czy stworzyć określony klimat zdjęć.

Po godzinach wytężonej pracy z aparatem młodzież zgodnie stwierdziła, że „to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf”.

Wkrótce młodzież sprawdzi swoje umiejętności fotografowania w profesjonalnej sesji portretowej. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Moniek do wzięcia udziału w sesjach, które odbędą się 17 i 18 września w godzinach 16-18 w Mediatece w Mońkach.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura – woj. podlaskie 2019 – 2021.

Małgorzata Kulikowska & Mateusz Olechno

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00