I Giełda Projektów

29 czerwca w Mediatece odbyła się I GIEŁDA PROJEKTÓW Bibliotek Publicznych Powiatu Monieckiego, która została zorganizowana w ramach projektu „Biblioteka – razem ku kulturze”. Głównym założeniem giełdy była popularyzacja dobrych praktyk aktywizujących lokalne społeczności. O inicjatywach realizowanych w swoich bibliotekach opowiedzieli:
– Beata Rogalska – dyrektor w Gminna Biblioteka Publiczna Krypno;
– Krystyna Piszczatowska – kierownik w Biblioteka Publiczna w Knyszynie;
– Teresa Domurat – bibliotekarz w Filii Bibliotecznej w Dolistowie (Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach);
– Katarzyna Lompart – bibliotekarz w Filia Biblioteczna w Długołęce;
– Małgorzata Kulikowska – bibliotekarz w Biblioteka Publiczna w Mońkach;
– Mateusz Olechno – bibliotekarz w Biblioteka Publiczna w Mońkach.

Wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe i inspirujące, jednocześnie dowiodły jak bardzo kreatywni są dzisiejsi bibliotekarze i jak bardzo różnorodne działania podejmują by dbać o rozwój promocji czytelnictwa i kultury.

Podczas Giełdy Projektów zorganizowane zostało także szkolenie pn. „Kreatywny Zespół – nieszablonowe rozwiązania i twórcze rozwiązywania problemów”, by nasze działania stały się jeszcze bardziej wyjątkowe i kreatywne. Webinarium zostało przygotowane przez firmę szkoleniową Good Books.

W dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyli także lokalni liderzy. Dziękujemy przedstawicielom ZSOiZ w MońkachŚrodowiskowy Dom Samopomocy GAMA w MońkachSzkoła Podstawowa w Boguszewie woj podlaskie oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mońkach za Waszą obecność.

Małgorzata Kulikowska,
Mateusz Olechno

__
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

NPRCz 2.0
Narodowe Centrum Kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00