Spotkanie z Pawłem Kalinowskim

We wtorek (8.11.2022r.) naszym gościem w Mediatece był pochodzący z Moniek Paweł Kalinowski- fan hulajnogi, nauczyciel, trener, przewodnik, mąż i ojciec. Od zawsze był fanem sportu, biegał na długie dystanse, później trenował młodszych. Od lat jest nauczycielem wf w dwóch białostockich szkołach, ale nauczycielem bardzo niekonwencjonalnym, uważa, że dobry wychowawca powinien mieć jakąś odskocznię i pasję, którą może zarażać innych. Jego pasją od kilku lat jest hulajnoga, ale nie taka zwykła, ale robiona na zamówienie, którą można pokonać setki kilometrów w ekstremalnych warunkach. Oprócz szosowej Paweł ma również hulajnogę terenową i miejską. Nasz gość, to człowiek bardzo aktywny, jest pomysłodawcą  i organizatorem przechadzek po urokliwych zakątkach Podlasia, zachęca w ten sposób ludzi do wyjścia na zewnątrz i do nawiązywania nowych znajomości.

Pan Paweł mówi o sobie –To dla mnie istotne – móc zdziałać szczyptę dobrego dookoła siebie. Pasja ma wielką siłę. Pozwala dawać żywy przykład tego, ze można i warto sięgać po marzenia, choć czasem wydają się nierealne. I jej ogromnej mocy nie należy trzymać jedynie dla siebie, dlatego dzielę się moją pasją z innymi. Pasja to wyzwania, satysfakcja i inspiracja. Pasja to także to, czego nie widać, a jest nieuniknione – porażki, łzy, złość, ból. I to wszystko na własne życzenie. Wiesz, bo życie z pasją to nieustanna wędrówka, gdzie tylko przez chwilę droga jest prosta, by zaraz pokryć się kamieniami i wybojami. A potem kolejna góra…

W roku 2022 zdobył z hulajnogą 80 szczytów- Diadem Gór Polskich dla Lawendowej Dziewczynki. Olga choruje na glejaka i Jej życie to ból, nadzieja, nawrót, niepełnosprawność i chwile radości, które zapewniał Jej też Paweł przesyłając relacje ze swojej wyprawy. Opowiadając o Oldze i Jej chorobie zebrał podczas wyprawy pieniądze na nowy wózek dla dziewczynki.

Konsultacje z lekarzami, dojazdy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, dieta nowotworowa – to wszystko bardzo dużo kosztuje. Oszczędności rodziny w ciągu roku stopniały do zera. I chociaż tata Olgi pracuje na dwa etaty, to trudno im związać koniec z końcem.

Osoby, które chcą pomóc Oldze, mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem „34279 TELESZEWSKA OLGA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00