Warsztaty Mangi

Mangi, które wywodzą się głównie z Japonii to cieszące się popularnością na całym świecie nowele graficzne. Japońskie komiksy jak i ich bohaterowie uznawani są obecnie za nieodłączny element popkultury. Zainteresowanie nimi stale rośnie także w naszym środowisku co widać po częstotliwości wypożyczeń mangi w Mediatece.

Dostrzegając ten trend zorganizowaliśmy tygodniowe warsztaty rysowania mangi za pomocą tabletów graficznych. Początkowo przewidzieliśmy utworzenie jednej grupy warsztatowej, jednakże zainteresowanie zajęciami był tak duże, że postanowiliśmy stworzyć dwie – jedną dla dzieci, drugą dla młodzieży. Łącznie w 20 godzinnym kursie wzięły udział 22 osoby. Zajęcia prowadzone były przez artystkę Martynę Michaluk, która mimo młodego wieku wyróżnia się ogromnym talentem plastycznym. Efektem tygodniowej pracy były rysunki graficzne, samodzielnie stworzone przez każdego uczestnika warsztatów. Wkrótce będzie można je podziwiać w holu wystawienniczym Mediateki.

Zajęcia odbyły się dzięki pozyskanym środkom na realizację projektu „Biblioteka – razem ku kulturze”. Jest to kompleksowe zadanie, które obejmuje m.in. budowanie i wzmacnianie lokalnych partnerstw, realizację projektów edukacyjno-animacyjnych czy podnoszenie kompetencji pracowników bibliotek.

Małgorzata Kulikowska,
Mateusz Olechno

_______________________________________________________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
NPRCz 2.0 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00