Warsztaty z robotami Photon i Ozobot. – “Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera.”

12 sierpnia rozpoczęliśmy warsztaty w ramach projektu: „Zaprogramujmy świat! Akademia młodego kodera” realizowanego przez Grupę Nieformalną we współpracy z Biblioteką Publiczną w Mońkach  oraz Szkołą Podstawową w Boguszewie.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach programowania robotów Ozobot i Photon: Ozoboty to małe i sprytne roboty, które rozumieją kody narysowane kredkami czy wydrukowane na specjalnych puzzlach. Natomiast Photony to urządzenia, które dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu potrafią poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, a nawet reagować na różne bodźce i wchodzić w interakcje z otaczającym je światem.

Dzięki prowadzącym warsztaty, Pani Magdalenie Minkiewicz oraz Pani Małgorzacie Kulikowskiej dzieci poznały podstawy programowania robotów. Celami zajęć było także doskonalenie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijanie intuicji algorytmicznej, uczenie rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie.

Mateusz Olechno

 

Inicjatywa realizowana w ramach projektu Podlaskie Lokalnie sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Banner Content

0 Comments

Leave a Comment

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00