Znów wędrujemy…

19 listopada odbył się wyjątkowy koncert poezji śpiewanej pod nazwą “Znów wędrujemy…”! Na scenie Mediateki usłyszeliśmy zespół “Bell Canto” oraz duet Izabelę i Tomasz Kłubowicz.

Zespół “Bell Canto” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaświłach już od 9 lat. Prowadzi go z dużym powodzeniem Tomasz Kłubowicz. O sukcesie Jego pracy świadczy ciągle rosnąca ilość śpiewających osób, pochodzą oni nie tylko z Jaświł, ale też z Dolistowa, Rutkowskich, Kalinówki.

Zespół bierze udział w przeglądach, festiwalach, uświetnia lokalne i regionalne uroczystości. W repertuarze zespołu znajdują się utwory patriotyczne, religijne, rozrywkowe, poezji śpiewanej. W sobotę zaśpiewali nam poetyckie utwory związane z jesienią, pojawiła się też autorska piosenka, do której muzykę napisał Tomasz Kłubowicz do tekstu Czesława Miłosza, a brawurowo wykonała Iza Kłubowicz. Mieliśmy też okazję posłuchać Jej w innych utworach, pani Iza zachwyciła nas również swoją grą na skrzypcach.

Izabela i Tomasz Kłubowicz mieszkają w Jasionówce.  Iza Kłubowicz jest instruktorem śpiewu w Monieckim Ośrodku Kultury i nauczycielem w Knyszynie, a pan Tomasz pracuje w Szkole Podstawowej w Jaświłach, oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaświłach. Oboje mają wyższe wykształcenie muzyczne, połączyła ich miłość do siebie i do muzyki.

Koncert był kolejnym wydarzeniem promującym potencjał kulturowy naszej gminy i powiatu. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowne dzielenie się z widzami swoją pasją i talentem.

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00