Biblioteka Publiczna w Mońkach przystąpiła do Konsorcjum Legimi, dzięki któremu możemy zaoferować Czytelnikom bezpłatny dostęp do bazy ebooków, które można czytać na smartfonie, czytniku, tablecie czy komputerze.

Osoby zainteresowane zapraszamy osobiście do Biblioteki przy ul. Białostockiej 25 z ważną kartą biblioteczną. Na jej podstawie można otrzymać specjalny kod dostępu.

Krok po kroku, czyli co należy zrobić, aby bezpłatnie korzystać z Legimi:

    1. Odwiedź bibliotekę z kartą biblioteczną. Jeśli nie jesteś naszym czytelnikiem, zapisz się do naszej placówki.

       2. Bibliotekarz wyda kod z miesięcznym okresem ważności – ważne, by kod ten aktywować w miesiącu, w którym został wydany i od tego dnia przez miesiąc można bezpłatnie korzystać z aplikacji Legimi.

       3. Wejdź na Legimi, na dedykowaną bibliotece stronę https://www.legimi.pl/podlaskie/ i wpisz otrzymany kod.

       4. Zarejestruj się podając nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło.

   5. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Od tej pory masz bezpłatny dostęp do ponad 60 tyś e- booków!

Liczba kodów ograniczona!

Należy pamiętać, że jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a po kolejny trzeba będzie udać się osobiście do naszej placówki.

Na chwilę obecną Czytelnicy bibliotek nie mają możliwości czytania ebooków na czytnikach Kindle.