KONCERT KOLĘDOWY

22 stycznia w Mediatece odbył się koncert kolędowy w wykonaniu dziecięcej scholi GLORIA działającej w parafii M. B. Częstochowskiej i jako koło artystyczne w naszej szkole.

W niedzielę Słowa Bożego świętowaliśmy cud wcielenia – poprzez śpiewanie kolęd radowaliśmy się, że SŁOWO stało się CIAŁEM. Dzieci wcieliły się w rolę kolędników wędrujących do Betlejem, a wystąpiły w strojach z Orszaku Trzech Króli. Niektórzy przybyli na wielbłądach;) Nie mogło zabraknąć też górali i utworów wykonanych na góralską nutę. W radosnych kolędach i pastorałkach oddawaliśmy cześć Nowonarodzonemu i śpiewaliśmy Mu kołysanki. Aniołowie w pieśni “Noel” wyjaśnili sens przyjścia Jezusa na świat. Wspólnie z publicznością uznaliśmy, że Dzieciątko jest naszym Panem i Królem i poprosiliśmy Je o błogosławieństwo. Na koniec kolędnicy złożyli wszystkim życzenia kolędą Arki Noego “Największy Gazda”: “Byście wolę Bożą pełnili…”

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie w radosnej atmosferze. Panu Jarkowi Szaciłowskiemu i wszystkim pracownikom Mediateki za obsługę techniczną i pomoc w realizacji prób. Panu Rafałowi Supińskiemuzaś za sfilmowanie imprezy, dzięki czemu przesłanie koncertu dotrze do większej liczby osób.

Beata Grygo

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00