W ŚWIECIE WYOBRAŹNI Z EDYTĄ SOKÓŁ

W dniach 3-4 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w Mediatece Edytę Sokół, autorkę niezwykłych strojów, gadżetów i zdjęć. W zasadzie wyobraźnia i talent artystki nie mają żadnych granic, więc trudno nazwać wszystkie artefakty, które są Jej dziełem.

Jej inspiracją są: literatura, film, natura, no i ludzie, a raczej ich emocje wyzwalane dzięki kostiumom. Zaczęło się od dzieci i Pyrkonu. To było pierwsze zetknięcie z ludźmi, którzy nosili kostiumy jak drugą skórę, a przy tym byli bardzo życzliwi i pomocni. Pierwsze “przebrania” były inspirowane Wiedźminem, później nastąpiła fascynacja stylem wiktoriańskim, wzbogaconym o stal, miedź i inne elementy industrialne.

Tworząc kostiumy Edyta doskonaliła swoje umiejętności w fotografii i obecnie prowadzi swoje Edyta Sokół Studio Art gdzie można zrobić sobie niezwykłą sesję zdjęciową.

Tworzyła już kostiumy dla członków kabaretu Hrabi, kostiumy do filmu “Czarna Dama”. Wzięła udział w wielu sesjach zdjęciowych jako modelka i projektantka.

Połowę swego życia spędziła w Mońkach, tu się urodziła, chodziła do szkoły, tu mieszkała studiując. Mile wspomina swoją nauczycielkę plastyki, która wierzyła w Jej talent, do tego Edyta dodała pracowitość, a efekty mogliśmy podziwiać na wystawie.

Banner Content

Related Article

Godziny otwarcia

Wypożyczalnia dla dorosłych:
pn – pt – 8:00-18:00
sobota – 8:00-14:00

Oddział dla dzieci:
pn – pt – 9:00 – 17:00
sobota – 8:00-14:00

Mediateka:
pn – pt – 9:00-17:00
sobota – 8:00-14:00